DPT – Kamu Yönetiminde Modernizasyon - 75 Numaralı Eylemi (KYM-75) olan Coğrafi Bilgi Sistemi Altyapısı Kurulumu Projesi Farkındalık Çalıştayı çeşitli kamu kurum temsilcilerinin katılımıyla 22 Ocak 2010 tarihinde Ankara Rixos Otel'de gerçekleştirildi.

 

Farkındalık Çalıştay Sunumları :

        Sedat BAKICI / TKGM Jeodezi ve Fotogrametri Dairesi Başkanı
        Dr. Hayati TAŞTAN / Türksat A.Ş. Coğrafi Bilgi Teknolojileri Direktörü
        Dr. Roger LONGHORN / Türksat A.Ş. Proje Danışmanı

Çalıştay Görüntüleri :

 

 - Çalıştay / Sahne -

 

 - Çalıştay / Sahne -

 

 - Çalıştay Açılışı / Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı -

 

 - TÜRKSAT A.Ş. Gn Md. Dr. Özkan Dalbay ve TKGM Gn. Md. Mehmet Zeki ADLI -

 

 - Mehmet Zeki ADLI, TKGM Genel Müdürü -

 

- Dr. Özkan DALBAY, TÜRKSAT A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı -

 

- Dr. Özkan DALBAY, TÜRKSAT A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı -

 

- Dr. Hayati TAŞTAN, TÜRKSAT A.Ş. Coğrafi Bilgi Teknolojileri Direktörü -

 

- Dr. Roger LONGHORN, TÜRKSAT A.Ş. Proje Danışmanı -

 

- Çalıştay Katılımcıları -

- Çalıştay TurksatGlobe Standı -

 

Türkiye Ulusal Coğrafi Bilgi Altyapısı Kurulumu Projesi (KYM-75) Farkındalık Çalıştayı Katılımcı  Listesi

ADI/SOYADI ÇALIŞTIĞI KURUM ÇALIŞTIĞI BİRİM KURUM GÖREVİ PROJE GÖREVİ
Mehmet Zeki Adlı Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Genel Müdür Genel Müdür
Dr. Özkan Dalbay Türksat A.Ş. Türksat A.Ş. Genel Müdür Genel Müdür
S.Kaan Özener Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı İyileştirme Daire Başkanlığı Harita Müh. Teknik Kurul Üyesi
Hamdi Alkan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Fen İşleri Daire Başkanlığı Harita Teknikeri İrtibat Personeli
Mehmet Demirarslan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Fen İşleri Daire Başkanlığı Harita Teknikeri İrtibat Personeli
Sedat Gündoğdu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Daire Bşk.  Harita Şb. Müd. İrtibat Personeli
Umit Uzun Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Bilgi Teknolojileri Dairesi Daire Bşk. Kurum Temslicisi
Celal Mert Aslan Başbakanlık İdareyi Geliştirme Başkanlığı Başkan İrtibat Personeli
Suat Yavuzaslan Başbakanlık İdareyi Geliştirme Bşk. Araştırmacı Kurum Temslicisi
Aslı Ölmez Bayındırlık Bakanlığı Teknik Araştırma ve Uygulama Genel Müdürlüğü Bilişim ve CBS Daire Bşk. Hidrojeoloji Müh. Teknik Kurul Üyesi
Emmnur Ayhan Bayındırlık Bakanlığı Teknik Araştırma ve Uygulama Genel Müdürlüğü CBS Şubesi   İrtibat Personeli
Erkan Köksoy Bayındırlık Bakanlığı Teknik Araştırma ve Uygulama Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Harita Mühendisi İrtibat Personeli
Fulya Battal Bayındırlık Bakanlığı Teknik Araştırma ve Uygulama Genel Müdürlüğü Bilişim ve CBS Daire Başkanlığı Mühendis İrtibat Personeli
Elif Toru Çevre ve Orman Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Bşk. Harita Müh. İrtibat Personeli (Etem Akgündüz adına)
Burak Aykan Denizcilik Müsteşarlığı Deniz Ulaştırması Genel Müdürlüğü/Deniz Çevresi Dairesi Başkanlığı Denizcilik Uzman Yardımcısı İrtibat Personeli
Mesut Karaca Denizcilik Müsteşarlığı MEDB/Bilgi İşlem Denizcilik Uzman Yardımcısı İrtibat Personeli
Ahmet Eryılmaz Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı DMİ Uzmanı İrtibat Personeli
İlker Alan Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü Coğrafi Bilgi Sistemleri Jeomorfolog İrtibat Personeli
Yusuf Çalık Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü EBİM Mühendis İrtibat Personeli
Adnan Şahin DHMİ Genel Müd. Seyrüsefer Daire Bşk. AIM Memuru İrtibat Personeli
Akif Göçmen DHMİ Genel Müd. Elektronik Daire Bşk. Uzman İrtibat Personeli
Cemalettin Temelcan DHMİ Genel Müd. Kamulaştırma Şubesi Şube Müd.  Kurum Temsilcisi
Hüseyin Görgünoğlu DHMİ Genel Müd. Elektronik Daire Bşk. Sist.Prog. İrtibat Personeli
Murat Başaran DHMİ Genel Müd. Meydan İşletme Müd. Harita Müh. İrtibat Personeli
Salih Aydın DHMİ Genel Müd. Havacılık Bilgi Yönetimi Müd.   İrtibat Personeli
Serdar Bahçelioğlu DHMİ Genel Müd. Bilgi İşlem Müdürlüğü Bilgi İşlem Müd. İrtibat Personeli
Ertuğrul Boza DPT Bilgi Toplumu Dairesi Uzman İrtibat Personeli
Özlem Aşık DPT Bilgi Toplumu Dairesi Uzman İrtibat Personeli
Kemal Seyrek DSİ Genel Müdürlüğü Teknoloji Daire Başkanlığı CBS Şube Müdürlüğü Şube Müdürü İrtibat Personeli
Nesibe Gülşah Ayhan DSİ Genel Müdürlüğü Teknoloji Daire Başkanlığı CBS Şube Müdürlüğü Harita Yüksek Mühendisi İrtibat Personeli
Cengiz Dağdelen E.İ.E. İd. Genel Müd. Proje Dairesi Harita Şube Müdürlüğü Şube Müdürü İrtibat Personeli
Halil İbrahim Bektur E.İ.E. İd. Genel Müd. Enerji Kaynakları Etüd Dairesi Mühendis İrtibat Personeli
Özlem Fidan E.İ.E. İd. Genel Müd. Proje Daire Bşk. Harita Müh. İrtibat Personeli
Yüksel Malkoç E.İ.E. İd. Genel Müd. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Mühendis İrtibat Personeli
A.Osman Gülcemal Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Bşk. Polis Memuru İrtibat Personeli
Evren Efe Emniyet Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Dairesi Komiser İrtibat Personeli
Fahrettin Özdoğan Emniyet Genel Müdürlüğü Haberleşme Daire Başkanlığı Şube Müdürü İrtibat Personeli
Mehmet Arslan Emniyet Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Dairesi Mühendis İrtibat Personeli
Ömer Lüser Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Bşk. Komiser Yrd. İrtibat Personeli
Sadettin Altıntaş Emniyet Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Dairesi Mühendis İrtibat Personeli
Serdar Gül Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık Daire Bşk. Yazılım Büro Amirliği Komiser Yrd. İrtibat Personeli
Süleyman Demirci Emniyet Genel Müdürlüğü Bilişim Teknolojileri Şb. Şube Müd.V. İrtibat Personeli
İsmet Afacan EÜAŞ İmar Uygulama Kadastro Müdür İrtibat Personeli
İbrahim Doğan GAP İdaresi Yerel Yönetimler Uzman/Harita Mühendisi İrtibat Personeli
Hakan Maraş Harita Genel Komutanlığı Fotogrametri Dairesi Fotogrametri Daire Başkanı İrtibat Personeli
Akın Yeşilyurt İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Bşk. Şef İrtibat Personeli
Emin Bank İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Bşk. CBS Uzmanı Teknik Kurul Üyesi
Mahmut Başak İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Bşk. UHKİ İrtibat Personeli
Nejla Öksüz İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürü İrtibat Personeli
Hakan Alp İller Bankası Şehircilik Daire Bşk. CBS Şub.Müd. İrtibat Personeli
Kürşat Çetiner İller Bankası Şehircilik Daire Bşk. Harita Müh. İrtibat Personeli
Mehmet Aydın İller Bankası Şehircilik Daire Bşk. Şb. Müd. İrtibat Personeli
Mustafa Çalışkan İller Bankası Şehircilik Daire Bşk. Harita Müh. İrtibat Personeli
Necati Evren İller Bankası Şehircilik Daire Bşk. Şeh.D.Bşk.Yrd. İrtibat Personeli
Hamdi Çinal İstanbul Büyükşehir Belediyesi CBS Müdürlüğü Müdür İrtibat Personeli
Gökhan Sargın Karayolları Gen. Müd. Bilgi İşlem Dairesi Sistem Analisti İrtibat Personeli
Nihal Arıca Karayolları Gen. Müd. Bilgi İşlem Dairesi Şb. Md. İrtibat Personeli
Özgenç Uslu Karayolları Gen. Müd. Bilgi İşlem Dairesi Sistem Analisti İrtibat Personeli
Salih Küçükkaya Koruma Kontrol Genel Müdürlüğü Koordinasyon Daire Bşk. Daire Bşk. Kurum Temsilicisi
Süleyman Demir Koruma Kontrol Genel Müdürlüğü Çevre Dairesi Yüks.Müh. İrtibat Personeli
Çetin Cömert KTÜ Harita Müh. Böl. Öğretim Üyesi İrtibat Personeli
Nurşah Atamtürk Kültür ve Turizm Bak. Kültür Varlıkları ve Müzeler Gn.Müd. Uzman İrtibat Personeli
Pınar Özcan Kültür ve Turizm Bak. Kültür Varlıkları ve Müzeler Gn.Müd. Uzman Kurum Temsilcisi
Ulaş Karagüllü Kültür ve Turizm Bak. Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü Uzman Yardımcısı İrtibat Personeli
Yasin Gülbay Kültür ve Turizm Bak. Bilgi Teknolojileri Şubesi Uzman İrtibat Personeli
Tümur Altunyaygil Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Jeofizik Müh. İrtibat Personeli
Ahmet Ermiş Milli Emlak Genel Müdürlüğü İmar Dairesi Daire Bşk. İrtibat Personeli
Hakan Güngör Milli Emlak Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Dairesi Harita Müh. İrtibat Personeli
Şebnem Nikes Milli Emlak Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Dairesi Harita Müh. İrtibat Personeli
Semra Şahin Milli Emlak Genel Müdürlüğü   BİM Müd.  
Ulaş Ankıtcı Milli Emlak Genel Müdürlüğü ARGE CBS Ekibi Harita Müh. İrtibat Personeli
Necati Şahin Milli Emlak Genel Müdürlüğü - TRABZON Milli Emlak Genel Müdürlüğü - TRABZON Mühendis Kurum Temsilicisi
Dr. Engin Öncü Sümer MTA Genel Müdürlüğü Uzaktan Algılama ve CBS  Koordinatör İrtibat Personeli
Gonca Gürler  MTA Genel Müdürlüğü CBS Uygulamaları Birimi CBS Birim Yöneticisi İrtibat Personeli
Türkan Cengiz MTA Genel Müdürlüğü CBS Uygulamaları Birimi Maden Yüksek Mühendisi İrtibat Personeli
Yıldız Nurlu MTA Genel Müdürlüğü CBS Uygulamaları Birimi Jeoloji Yüks. Müh. İrtibat Personeli
Göksel Toker Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Ulusal Adres Veritabanı Çözümleyici İrtibat Personeli
Hülya Aydoğan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Çözümleyici İrtibat Personeli
Şerife Aktaş Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürü İrtibat Personeli
Selda Taş Orman Genel Müdürlüğü Hairta ve Fotogrametri Müd. Baş Mühendis İrtibat Personeli
Ahmet Çömlekçi  Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığı Etüd Plan Proje ve Uygulama Dairesi Başkanlığı Uzman İrtibat Personeli
İbrahim Yalavaç Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığı İş Geliştirme Müd. Uzman İrtibat Personeli
Özcan Yumruktay Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığı Etüd Plan Proje ve Uygulama Dairesi Başkanlığı Proje Şube Müdürü İrtibat Personeli
Sibel Meriç Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığı Etüd Plan Proje ve Uygulama Dairesi Başkanlığı Uzman İrtibat Personeli
Birol Aksoy Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Arama ve Üretim Daire Bşk. Harita Müh. İrtibat Personeli
Bora Durmuş Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Arama ve Üretim Daire Başkanlığı Mühendis İrtibat Personeli
Murat Döne Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Arama ve Üretim Daire Bşk. Topograf İrtibat Personeli
Zafer Sarıyıldız Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Teknik Arşiv  Topoğraf İrtibat Personeli
Orhan Kılınç Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Küçük Sanatkarlar ve Sanayi Bölg. Gn. Müd. Mühendis Yürütme Kurulu Üyesi
Metin Aydoğdu TAGEM Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü Ziraat Müh. İrtibat Personeli (Ali Mermer adına)
Murat Güven Tuğaç TAGEM Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü   İrtibat Personeli
Akın Kısa Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Fotogrametri ve Jeodezi Daire Bşk. Yüks.Müh. İrtibat Personeli
Bilal Erkek Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Fotogrametri ve Jeodezi Daire Bşk. Kont.Müh. İrtibat Personeli
Güler Yalçın Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Fotogrametri ve Jeodezi Daire Bşk. Müh. Proje Yürütme Ofisi Üyesi
Levent Özmüş Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Fotogrametri ve Jeodezi Daire Bşk. Şb. Müd. İrtibat Personeli
Sedat Bakıcı Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Fotogrametri Daire Başkanlığı Daire Başkanı İrtibat Personeli
Selami Oral Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Fotogrametri ve Jeodezi Daire Bşk. Kont.Müh. İrtibat Personeli
Serdar Kumdakçı Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme  Şube Müdürü İrtibat Personeli
Gülşen Öztürk Tarım ve Köyişleri Bakanlığı TÜGEM Jeoloji Mühendisi İrtibat Personeli
Sema Yazıcı Tarım ve Köyişleri Bakanlığı TÜGEM Mühendis İrtibat Personeli
Ali Balpınar  TEDAŞ Genel Müdürlüğü Sistem İşletme Dairesi Elektrik Mühendisi İrtibat Personeli
Hakan Demirtaş TEDAŞ Genel Müdürlüğü Harita ve Kamulaştırma Müdürlüğü Harita Mühendisi İrtibat Personeli
Mehmet Necat Tur TEDAŞ Genel Müdürlüğü Sistem İşletme Dairesi Bşk. Müdür İrtibat Personeli
Alpay Aksoy TEİAŞ Genel Müdürlüğü Çevre Emlak Kamulaştırma Daire Başkanlığı Teknik Şef İrtibat Personeli
Mehmet Ünver  TEİAŞ Genel Müdürlüğü Çevre Emlak Kamulaştırma Daire Başkanlığı Baş Mühendis İrtibat Personeli
Mustafa Özkan TEİAŞ Genel Müdürlüğü İnşaat Müdürlüğü Müdür  
Timur Bilinç Batur TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Genel Merkez Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi İrtibat Personeli
Haluk Dağ TSE Standart Hazırlama Merkezi Bşk. Md. V. İrtibat Personeli
Cihangir Aydöner TÜBİTAK MAM Çevre Enstitüsü Uzman Araştırmacı İrtibat Personeli
Hasan Aztopal TUİK CBS TK Sor İrtibat Personeli
Levent Akçay TUİK Adres Çerçevesi Grubu Grup Sor. Yürütme Kurulu Üyesi
Sevinç Metin Başoğlu TUİK Uzaktan Algılama TK. Uzman İrtibat Personeli
Şeyma Özcan Yavuzoğlu TUİK CBS Müdürlüğü Uzman Yrd. İrtibat Personeli
A.Can Aykut Türk Telekom Erişim Dir./Erişim Envanter Yönetimi Proje Yöneticisi İrtibat Personeli
Mehmet Duman Ulaştırma Bak. DLH Genel Müd. Kamulaştırma Dairesi Harita Müh. Teknik Kurul Üyesi
Mehmet Sağ Ulaştırma Bak. DLH Genel Müd. Limanlar Etüt Proje Dairesi Bşk. İnşaat Müh. Teknik Kurul Üyesi
Mustafa Erdoğan Ulaştırma Bak. DLH Genel Müd. Limanlar Etüt Proje Dairesi Bşk. Harita Müh. Teknik Kurul Üyesi
Tuğba Kızıltuğ Ulaştırma Bak. DLH Genel Müd. Dmy. Ypm. Daire Başkanlığı Mühendis İrtibat Personeli
Cem Canbay Yapı İşleri Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Merkezi Bilgisayar Mühendisi İrtibat Personeli